Demet Akalın şarkıları mp3 indir

Bu sanatçı 2 yıl önce (05.05.2016 02:30 tarihinde) eklenmiştir.

Demet Akalın

Demet Akalın

Doğumu ve eğitim hayatı; Demet AKALIN, 23 Nisan 1972 tarihinde Kocaeli Gölcük'de dünyaya gelmiştir. Ortaokul eğitimini Gölcükte tamamladıktan sonra yine lise eğitimine Barbaros Hayrettin Paşa Lisesinde devam etmiştir. O günün şartları nedeni ile herhangi bir üniversite eğitimi olmayan sanatçının sanat dünyasına dair deneyim ve tecrübeleri bulunmaktadır.

Karakteristik biyografi; Gerçek ismi bilinen ismi Demet Akalın olup Boğa burcu olan sanatçı 57 kiloda ve 173 cm uzunluğundadır. Lise mezunu sanatçının saç ve göz rengi kahverengi olup kendisine ait bir facebook hesabı bulunmamaktadır. Ancak Instagram ve Twitter da etki olan oyuncu, sanatçı ve söz yazarı evli olup bir kız çocuğu vardır.

Meslek hayatı; Annesinin özel gayretleri ve kendisinin hevesleri neden ile meslek hayatına ilk olarak Yaşar Alptekin mankenlik kursu ile başlayan AKALIN, bazı farklı ajanslarda mankenlikler yaparak sektöre hızlı giriş yapmıştır. Henüz 16 yaşında mayo güzeli olması hayatında ki ilk ciddi başarısıdır. Meslek hayatına manken olarak giren sanatçının ayrıca 18 yaşında iken bazı sinema ve dizilerde rol aldığını da söyleyebiliriz. İlk sinema filmi Hayatın anlamı, Tele Anahtar ve Sensiz olmaz gibi eserlerdir. Bu oyunculuk kariyerini çok fazla sürdürmeyen Demet Akalın, ilerleyen yıllarda söz yazarlığı yaparak piyasaya popüler şarkılar yazacak, bazı sözleri de kendisi seslendirerek albüm çalışmaları yapacaktır. Mankenlik mesleği yanı sıra ilk şarkıcılık deneyimini bir gazinoda yaşayan oyuncunun profesyonel şarkıcılık kariyeri neredeyse 24 yaşında başlamıştır.

Şarkıcılık ve albüm hayatı; İlk albüm çalışmalarına 24 yaşında başlayan usta sanatçının Sebebim adlı eseri ile kendini tüm Türkiye'ye tanıtması sürpriz olarak görülmüştür. Bu set çıkış ardı gelemeyecek kısa bir süreç olup beklenen ilgi görülmemiştir. Bunun akabinde sadece bir şarkısının yılın şarkısı olması ki bu şarkı Aşkın açamadığı kapı şarkısıdır. 28 yaşında piyasaya çıkan Banane, 34 yaşında 2006 yılında piyasaya çıkmış olan Kusursuz 19 ve 2008 yılında ki eseri Dans et ile Türk Pop Müziği alanında kendi rüştünü ispat edecek, bir Demet Akalın kavramını zihinlere yerleştirecek ve müzik dünyasında artık değer olarak görülecektir. 2015 yılında Türkiye'de satılan en çok albüm misyonunu üstlenen Pırlanta bir satış başarısı olarak müzik severlerin gözünden kaçmamıştır. Tarz olarak ağır arabesk parçalara yer veren sanatçının dans ve pop dünyasına ait eserleri de oldukça popülerdir. Elenor, Şahin özel, Seyhan ve sektörde öncü olan DMC gibi plak şirketleri ile çalışan sanatçının kendi web sayfası demetakalin.com hayranları ile buluşma noktasıdır. Oyuncu ve sanatçının 8 albümü ve 6 farklı dizi de rol aldığını söyleyebiliriz.

Sanat dünyası polemikleri; Demet Akalın Hande Yener ile olan sözlü ve görsel çatışmaları ile sık sık gündeme gelecektir. Magazinin bir hayli yer verdiği bu polemikler sanatçıyı yıpratmıştır. Sanatçının Diyarbakır konseri kendisinin mahkemeye verilmesine neden olacaktır. Diyarbakırlı iş adamlarının açtığı dava ile halk içerisinde sınıfsal mezhep, bölgesel ayrımcılık yaptığı iddia edilmiştir. Mahkeme ise kendisine İstiklal Marşını ve marş hakkında beş sayfa kadar bir yorumu yaparak kamuoyu ile paylaşmasını istemiştir.

Evlilik hayatı; Demet AKALIN, ilk evliliğini 34 yaşında Oğuz Kayhan ile yapmış birkaç yıl süren bu evlilik sonrası ikinci evliliği olan Önder Bekensir ile uzun sürmeyecek bir birliktelik yaşamıştır. 2012 yılında evlendiği ve ikinci baharı olan Okan Kurt ile 2 yaşında Hira isimli bir kız çocuğuna sahiptir.

Sosyal sorumlulukları; Nafaka ödeyemeyen bir babaya yardım eden ve çocuklarına kavuşturan Demet AKALIN ayrıca farklı vakıf ve derneklere yaptığı yardımlar ile sosyal sorumluluk konusunda projelere maddi ve manevi destekler vermektedir.

Sanatçıyı paylaş: