Murat Boz şarkıları mp3 indir

Bu sanatçı 2 yıl önce (03.06.2016 08:55 tarihinde) eklenmiştir.

Murat Boz

Murat Boz

Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde 7 Mart 1980 yılında doğan Murat Boz İstanbul'un Sarıyer mevkiinde ikamet etmektedir. Oyuncu ve söz yazarı olan ses sanatçısı ilk ve orta öğrenimini Zonguldak'ın Karadeniz Ereğli ilçesinde tamamladıktan sonra İstanbul'da yaşam sürdürmeye başladı. 1999 yılında İstanbul Bilgi Üniversitesi'ni kazanarak eğitimini tamamladıktan sonra İstanbul Teknik Üniversitesi'nde eğitim sürecini devam ettirdi. Aynı dönemler içerisinde ilk sıralarda Tarkan olmak üzere Birçok şarkıcının vokalistliğini yaptı. Sanatçı, solo kariyeri için ilk adımını 2006 yılında çıkarmış olduğu "Aşkı Bulamam Ben" single'ı ile atarak çalışmalarına başlamış oldu. 2007 yılında ilk stüdyo albümü olarak "Maksimum" albümünü piyasaya sürdü. Bu albümün çıkışına dair albümü öven birçok ödül kazandı. 2009 yılında Şans albümünü, 2011 yılında Aşklarım büyük benden albümünü, 2016 yılında Janti albümünü piyasaya sürerek kariyerini sürdürmeye devam etti. Yayınlanmış olan albümlerinin içerisinde yer alan "Uçurum, Maksimum, Özledim, Para Yok ve Sallana Sallana" şarkıları ile Türkiye Resmi Listesi'nde ilk beşlerde başarılarını göstermeye devam ederken Kalamam Arkadaş ve Geri dönüş olsa şarkıları ile zirveye yerleşerek yerini uzun süre yerini korudu.

Ses sanatçısı Boz, müzikal kariyerinde ki başarının yanı sıra 2014 yılından itibaren oyunculuk kariyerine de adım atarak 2014 yılında Hadi İnşallah ve 2016 yılında Kardeşim Benim filmlerinde başrol rollerinde yer aldı. Ney, davul, piyano ve keman çalabilme yetisi olan Murat Boz, müzikal ve oyunculuk kariyerinin yanı sıra çeşitli firmaların da reklam yüzü olarak çalışmalarını sürdürmektedir. Bu firmaların birçok reklam filminde rol almıştır. Tv8 kanalında yayınlanmış olan O Ses Türkiye programın da ki 4 jüri üyesinden birisidir ve ilk sezonda ki yarışmayı kazanan jüridir. Kariyerlik sürecinde kazanmış olduğu ödüller arasında iki Kral Müzik Ödülü ve üç Altın Kelebek Ödülü yer almaktadır.

2000'li yılların başında vokalistlik yaparak para kazanmaya başlayan Murat Boz, ilk olarak Emel Müftüoğlu'nun vokalistliğini üstlenmiştir. Bunun ardı sıra Demet Sağıroğlu, Burcu Güneş, Hande Yener, Hepsi, Nazan Öncel, Nilüfer, Tarkan ve Nil Karaibrahimgil dahil olmak üzere birçok sanatçının stüdyo albüm kayıtları sırasında ve konserleri esnasında vokalist olarak onlara eşlik etti. Vokalistlik yaptığı dönemler içerisinde en fazla Tarkan ile çalışmalar sürdürdü. Yaklaşık 6 yıl boyunca vokalistliğini yaptı. 2004 yılında Nil Karaibrahimgil sanatçısının, Nil FM albümünde bulunan Bronzlaşmak şarkısının klibinde oynadı. 2005 yılında Grup Hepsi 'nin Bir albümünde yer alan Yalan şarkısında gruba eşlik ederek klipde yer aldı.

Nil Karaibrahimgil tarafından yazılıp bestelenmiş olan Aşkı Bulamam Ben şarkısını 2006'nın Temmuz ayında single bir çalışma olarak yayınlayarak çıkışını yapmıştır. Süleyman Yüksel tarafından yönetmenliği yapılan şarkıya klip çekildi. 2006'nın Ekim ayında Boz'un ilk stüdyo albümünü tamamlayarak çıkışının olacağı duyuruldu. 2007 yılında sanatçısının stüdyo albümü olan Maximum ve Püf şarkılarına klip çekildi. 2007 yılında Altın Kelebek Ödülleri'nden Kral Tv Video Müzik Ödülleri ve İstanbul FM Altın Ödülleri altında en iyi çıkış yapan sanatçı konseptinde ödüller aldı. 2008 yılının yaz dönemlerinde ikinci stüdyo albümünün çalışmalarını devam ettirdiğini söyledi. Boz Şans ismini verdiği ikinci stüdyo albümünü 2009 yılının Şubat ayında Dokuz Sekiz Müzik etiketi ile satışa sunarak yayınlamış olduğu ilk altı aylık süreçte 17.000 kopya satılarak İstanbul FM tarafınca dağıtılmış olan ödüllerde En İyi Erkek Sanatçı Albümü kategorisinde ödül almıştır. Pop müzik şarkıcısı olan Boz, yapmış olduğu single albüm çalışmaları ile tüm sevenlerini etkilemeye devam ederken oyunculuk kariyerinde de çıtasının yükseltmeye devam edecek gibi görünüyor.

Sanatçıyı paylaş: