Sagopa Kajmer şarkıları mp3 indir

Bu sanatçı 2 yıl önce (05.05.2016 02:30 tarihinde) eklenmiştir.

Sagopa Kajmer

Sagopa Kajmer

Samsun'da 17 Ağustos 1978 tarihinde dünyaya gelen asıl ismi Yunus Özyavuz olan Sagopa Kajmer rap müzikler söyleyerek yaşantısını sürdürmektedir. Asıl memleketi Samsun olan Sagopa, müzik hayatına Samsun'da bulunan yerel bir radyoda Dj'lik yapmaya başlayarak atılmıştır. Yerel radyoda Dj'lik yaptığı sıralar takma ad olarak rapper M.C. "Müstear" ismini kullandı. 1998 yılında yer altı rap dünyasında, 2013 Temmuz ayında varlığı son bulan Kuvvetmira'yı kurmuştur. Şu an hüküm sürmekte olan Kuvvetmira grubunda Kolera ve kendisi yer almaktadır. 1999 yılında Silahsız Kuvvet adıyla Yeraltı Operasyonu adlı toplama albümünde yer almıştır. 2001 ve 2002 senelerinde Silahsız Kuvvet adıyla ard arda Sözlerim Silahım ve İhtiyar Heyeti albümünü çıkarmıştır. Sonraları Silahsız Kuvvet mahlasını kullanmayı bırakıp Sagopa Kajmer mahlasını kullanarak müzik yaşantısını sürdürmeye devam etmiştir.

2002 yılında Ceza'nın Med Cezir albümünün ve 2004 senesinde de Rapstar albümünün prodüktörlüğünü üstlenmiş, sonralarda bu iki sanatçının araları açılmıştır. 2004 ve 2005 yıllarında peş peşe Bir Pesimistin Gözyaşları ve Romantizma albümlerini çıkarmıştır. 2004 yılında da Cem Yılmaz'ın G.O.R.A. filmi için müzik çalışmaları yapmıştır. Albümlerinin içerisinde yer alan Al1'de buradan yak adlı rap şarkısına klip çekmiştir. Sagopa Kajmer eşi Kolera ile birlikte 11 Ağustos 2005 Tarihinde Melankolia Müzik şirketini kurarak albümlerini kedi plak şirketinden çıkartmayı ve yeni yeteneklere kapı aralamayı amaç edinmiştir. Bu durumu vermiş olduğu bir röportaj esnasında boğulacaksak kendi denizimizde boğulalım şeklinde açıklamaya sunmuştur. Karı koca ve Kuvvetmira'da bulunan rap sanatçıları 2006 senesinde Melankolia Müzik şirketinin katkılarıyla ilk albüm olan Kafileyi çıkarmışlardır. Albümün prodüktörlüğünü Sagopa Kajmer kendisi yapmıştır.

2007 senesinde Kolera ile yapmış oldukları düet albümü olan İkimizi Anlatan Bir Şey'i piyasaya sürmüşlerdir. 2008 yılında en iyi albümü olarak adlandırdığı Kötü İnsanları Tanıma Senesi albümünü piyasaya çıkarmıştır. Aynı zamanda 2008 yılında MTV Türkiye tarafından Avrupa Müzik Ödülleri Hip-Hop kategorisiiçerisinde ülkemizde yılın en iyi olmaya aday gösterilmiştir ve EMA Party'deki sergilemiş olduğu performansı ile seyircilerin dikkatini çekmiştir. 2008 yılında Melankolia etiketini kullanarak Melankolia Wears'da çıkmıştır. 2008 yılının son dönemlerinde başlatmış olduğu Dj Benim Yarışması ve 2010 yılında çıkarmış olduğu Yeraltı Kafilesi albümü ile rap müzik açısından gençlere vermiş olduğu önemi sergilemektedir. 2010 yılında karısı Kolera ile Bendeki Sen albümünü çıkarmıştır. Oldukça ilgi gören albüm rap müzik severler tarafından çok sevilmiştir. 2010 senesinde ilk defa düzenlenmiş olan TRT Müzik Ödülleri'nde halkın oyları Yılın Albümü dalında bu albüm ile ilk beş içerisine girmiştir. 2010 yılında yayınlanmış olan Yeraltı Kafilesi'nin yapımcılığını da üstlenmiştir. 2011 senesinde Saydam Odalar albümünü piyasaya çıkarmıştır. 2012 senesinde Istakoz ve 40 adını taşıdığı şarkılarını internet üzerinden yayına sunmuştur. 2013 senesinde yeni bir albüm çıkaracağının haberlerini Twitter hesabı üzerinden sevenlerine duyurmuştur.

Sagopa Kajmer, kendi orkestrası Pesimist Orkestra ile birlikte çalışmalar yaparak 2013 yılında Mart, Nisan ve Mayıs aylarında turne düzenleyerek turne kapsamında 15 şehirde konser vermiştir. 2013 yılında Kalp Hastası albümünü piyasaya çıkararak sevenleri ile buluşturmuştur. Bu albümünde daha önceden yayınlanmış 3 şarkı ile toplamda 19 adet şarkı bulunmaktadır. Albüm içerisinde yer alan İster İstemez adlı şarkısında kendisine Kolera eşlik etmiştir. 2014 yılının başlarında Pesimist Ep6 adını içeren EP'sini yayınlayacağını sevenleri ile paylaşmıştır. 2015 yıllarının başlarında önceki dönemlerde çıkarmış olduğu bazı albümlerinde ki beatlerini YouTube üzerinden ücretsiz olarak paylaşarak sevenlerine dinleme imkânı sunmuştur.

Sanatçıyı paylaş: